Teamwork and integration conceptZachęcamy do skorzystania z naszej oferty związanej z budowaniem zespołów.

Proponujemy Państwu:

  • szkolenia dla menadżerów wprowadzające w tematykę budowania zespołów
  • szkolenia dla menadżerów z narzędzi wykorzystywanych do pobudzania i wzmacniania pracy zespołowej
  • warsztaty integracyjne, podczas których pomagamy obudzić ducha pracy zespołowej

 

Szczególnie zachęcamy do skorzystania z oferty WARSZTATÓW STRATEGICZNYCH. Jest to propozycja dla zarządów i zespołów zarządzających firm. W trakcie moderowanych przez nas z użyciem metod team coachingowych warsztatów, zespoły mają okazję w nieszablonowy i konstruktywny sposób wypracować wspólny cel i określić strategię działania. Dodatkowym efektem, który można uzyskać w trakcie takich warsztatów jest przywrócenie ducha przynależności do zespołu, który dość często w firmach jest przesłaniany poprzez silosy (struktura organizacyjna, w której dyrektor mocniej identyfikuje się zarządzanym przez siebie pionem niż z zespołem zarządzającym, którego powinien czuć się członkiem).

W naszej ofercie znajdą Państwo również WARSZTATY INTERWENCYJNE polecane wtedy, kiedy zespół potrzebuje bodźca do tego, żeby ruszyć naprzód. Oto przykładowe sytuacje, w których można zastosować to podejście:

  • nowopowstały zespół potrzebuje integracji wokół wspólnego celu, żeby szybko i efektywnie podjąć zadania przed nim stojące przed istniejącym już i pracującym efektywnie zespołem staje nowe zadanie/wyzwanie, któremu należy stawić czoła
  • istniejący zespół stracił dynamikę pracy lub sprawia wrażenie jakby nie rozumiał stojących oczekiwań względem niego
  • w zespole jest konflikt, który wpływa na efektywność i/lub relacje
  • nastąpiła zmiana personalna w zespole (nowy szef, lub wymiana członków zespołu) – potrzebne jest odbudowanie świadomości, że tworzymy zespół i mobilizacja do zadań.

Podejście interwencyjne pozwala zespołowi ruszyć z miejsca. Należy jednak pamiętać, że nie gwarantuje ono trwałej zmiany o ile rozpoczęta w trakcie sesji praca nie będzie kontynuowana (przez lidera zespołu lub przez team coachów w trakcie kolejnych sesji).